Makijaż a cera wrażliwa – rad kilka dla niewtajemniczonych

Makijaż a cera wrażliwa

Cera wrażliwa, sucha wymaga bardziej przemyślanego doboru kosmetyków kolorowych ze względu na skłonność do podrażnień i reakcji alergicznych. Już samo dbanie o nią może przysporzyć sporych problemów, a co dopiero podkreślanie jej urody.

Dlatego przedstawiam 5 zasad, którymi warto się kierować, by nie zafundować sobie na twarzy niechcianego podrażnienia czy zaczerwienienia:

  1. Nie każdy podkład, który zachwala koleżanka musi być odpowiedni akurat dla naszej cery. Dopierając bazę pod makijaż warto wybierać płynne formuły oparte na silikonie, które nie zatykają porów a skutecznie zatuszują zaczerwienienie czy drobne krostki.
  2. Wszelkie kolorowe eyelinery czy tusze do rzęs mają dużo większe nasycenie związkami chemicznymi, które znacznie częściej uczulają i mogą powodować zaczerwienienie powiek czy pieczenie oczu. Dlatego najbezpieczniej jest zostać przy klasycznym czarnym kolorze, który zawsze będzie modny.
  3. Jeśli eyeliner to w kredce, nie w płynie. Te drugie oparte są często na lateksie, który może powodować uczulenia i dużo trudniej usuwa się przy demakijażu.
  4. Jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej cery, ogranicz do minimum kosmetyki wodoodporne, a najlepiej całkowicie z nich zrezygnuj. Takie kosmetyki wymagają dużo mocniejszych produktów do demakijażu a tym samym zwiększa się ryzyko wystąpienia podrażnienia.
  5. Bezpieczne cienie to te w odcieniach beżu i brązów. Rzadko kiedy wywołują one reakcje alergiczne, a jednocześnie przy cerze skłonnej do zaczerwienienia skutecznie zrównoważą jej koloryt.